fbpx PESA+ programm | Marketingi Instituut

PESA+ programm

Sissejuhatus

Täida ankeet PESA+ programmis osalemiseks siin.

PESA+ sündis Marketingi Instituudi ja Loov Eesti koostöös ning programmi kaasrahastatakse EAS-i poolt Euroopa Regionaalfondi vahenditest. PESA+ koondab endas veebipõhise koolitusprogrammi, praktilised töötoad ja rahvusvahelise mentorprogrammi, kuhu on oodatud loomemajanduse valdkonna ettevõtjad.

VIDEO: PESA+ ekspordiprogrammi kogemuslugu: KAUN OÜ 

VIDEO: Millest koosneb PESA+ programm ja mis kasu on sellest väikeettevõtjal

PESA+ esimese lennu ettevõtted olid: Grandecor, Kaun, Amoor, Sitik, Kyllike.  Vaata ettevõtete tutvustusi ja tooteid siit!

Osalejad hindavad PESA+ projekti juures enim järgmisi argumente:

  • virtuaalne õpe ehk võimalus õppida ükskõik kus Eestimaa paigas;
  • personaalne tagasiside;
  • väga head positiivsed ja inspireerivad koolitajad, kes vastavalt ettevõtte spetsiifikale oskavad firmadele anda erinevaid edasiviivaid mõtteid ja suundi;
  • koolitusvideod õppematerjalidena on kättesaadavad pikemal ajaperioodil ja järelvaadatavad kaasamõtlemiseks endale sobival hetkel;
  • sihtturupõhised välismaised mentorid.

Loe ka artiklit: PESA+ praktilised harjutused välisturule minemiseks

Kuula lisaks Turundusraadio saadet teemal "Turundus väikeettevõttes", kus jagab kogemusi PESA+ programmi edukalt läbinud vilistlane, ettevõte Amoor, mis toodab Ampstükke. Soovitame kuulata!

Sihtgrupp

PESA+ programmi on oodatud kandideerima loomemajanduse ettevõtted, kes soovivad ekspordiga alustada või on teinud selles suunas juba esimesi samme, kuid vajavad täiendavaid teadmisi. 

Programmi sisu

Programm koosneb neljast moodulist:

Esimeses moodulis “Kas oled ekspordiks valmis?” tutvustatakse ekspordiplaani, ekspordiks sobiva toote/teenuse valimist ja vaadatakse üle oma koht väärtusahelas. Esimene kolmenädalane moodul on virtuaalõpe, mis sisaldab lühiloenguid, kodust tööd ja sellele järgnevat tagasisidet iganädalaselt.

Teine neljanädalane moodul “Vali õige turg!” keskendub eksporditurgude valikule ja turu-uuringute läbiviimisele ning nendest järelduste tegemisele. Teine moodul on virtuaalõpe, mis sisaldab lühiloenguid, kodust tööd ja sellele järgnevat tagasisidet iganädalaselt.

Kolmandas moodulis “Tee nutikas plaan!” vaadatakse üle ekspordi ajakavad ja selleks vajalikud ressursid. Kolmas, kahenädalane moodul on virtuaalõpe, mis sisaldab lühiloenguid, kodust tööd ja sellele järgnevat tagasisidet iganädalaselt.

Neljandas moodulis “Müüma, müüma, müüma!" proovitakse praktiliste koolituste käigus ettevalmistust müügikohtumisteks, läbirääkimiste taktikat, võrgustumist ning vaadatakse üle lepingute nüansid. Selles moodulis on lisaks virtuaalõppele kaks auditoorset müügi- ja läbirääkimiste koolitust ning üks networking event. Peale seda olete varustatud vajalike teadmiste ja oskustega müügis hästi läbi lüüa!

Programm lõppeb messile minekuga. Vaata eelmiste osalejate messikogemust SIIT.

PESA+ ekspordiprogrammis jagavad oma teadmisi ja kogemusi Ekspordirevolutsiooni ellukutsuja ja turunduse tippekspert Anu-Mall Naarits ja 50 riigi ekspordikogemusega praktik Argo Sildvee.

Kogu programmi vältel nõustavad ettevõtjaid mentorid UK, Saksa ja  Soome turult. 

Programmi lõpuks on ettevõtjatel paigas esimesed ekspordiplaanid ja nad on jõudnud läbirääkimisteni partneritega sihtriikides.

Koolitajad ja mentorid

Koolitaja Anu-Mall Naarits on koolitanud turunduse ja ekspordi valdkonnas üle 20 aasta ning nõustanud kümneid ettevõtteid ja organisatsioone. 

Anu suudab koolitusel hoomata suurt pilti ning läheneda teemasse väga praktilise nurga alt. Koolitusel on osalejad kõik haaratud tegevusse, töötades kas paaris, tehes grupitööd või  töötades oma kaasust läbi. Anu suudab anda oma koolitustel igale osalejale tagasiside ning vajadusel leiab veel täiendavalt aega nõuannete jagamiseks. Anu psühholoogiaharidus on andnud talle suurepärased oskused inimestega suhtlemiseks ning Stockholmi Ülikooli ärijuhtimise õpe andis väärtuslikud teadmised ettevõtlusest.  Anu on vastutav Marketingi Instituudi rahvusvaheliste projektide leidmise, osalemise, konsortsiumite moodustamise, pakkumiste koostamise ja projektide elluviimise eest. 

 

Koolitaja Argo Sildveel on üle 10.a ekspordimüügi ja marketingi alast töökogemust – ta on müünud erinevaid tooteid rohkem kui 50 riiki üle maailma.

Parimatel aastatel kulus tal üle 170 päeva reisimisele ja ekspordi võtmeisikutega kohtumistele - ta omab suurepärast kogemust kontaktide loomisel Aasias, samuti on tal head kogemused ettevõtetega koostööst Skandinaavias ja Saksamaal. Argo on olnud ärimentor EAS-i ärimentorprogrammis, kus ta on mentorina olnud abiks mitmetele ettevõtetele. Programmi koolitajana oskab Argo luua kiiresti head kontakti auditooriumiga jagades oma väärtuslikke kogemusi. Argo on hea energiaga inspireeriv esineja ja lugude jutustaja.

 

Kati Uusi-Rauva on Soomes tegutseva loovtööstuste agentide ja juhtide ühenduse AGMA (Agents and Managers in Creative Industries) juht.

AGMA on paaril viimasel aastal tegelenud aktiivselt Põhjamaade tootemarkide litsentsimiskogukonna loomisega ning on ka rahvusvahelise litsentsimisettevõtete ühenduse LIMA (International Licensing Merchandisers’ Association) liige. Kati on tegelenud loovtööstuste äriarendusega alates 1990. aastate lõpust ning enne praegust ametikohta töötas ta mängude ja ürituste looja, sisu ostja, koolitaja, nõustaja ja konsultandina.

 

Andrew Paterson on rikkaliku kogemustepagasiga.

Andrew on oma praktilise töökogemuse omandanud UK rahvusvahelistes ettevõtetes. Eestiga on ta seotud olnud aastast 2003, kui ta alustas Baltika Grupi nõustamist tootearenduse, sisseostu, kaubanduse analüüsi ja varude juhtimise valdkonnas ning aastate jooksul töötas üles Baltika tarneahela, kvaliteedisüsteemi, logistika ning ka e-kaubanduse süsteemi loomise. Andrew on pidevalt nõustanud Eesti ja rahvusvahelisi ettevõtteid. Andrew on väga laia rahvusvahelise vaatega tugev strateeg, protsessidele orienteeritud ja analüütiline mentor, kes soovib aidata Eesti ettevõtted tuua rahvusvahelisele tasemele.

Osalemise info

Küsi täpsemat infot ja/või saada oma osalemissoov:

Katarina Elisabeth Saage, projektikoordinaator, 51 30 501, katarina.saage [ät] mi.ee

Kandideerimise tähtaeg on 04. veebruar 2019.

Täida ankeet PESA+ programmis osalemiseks siin.

 

Koolituste toimumise ajad
Koolituste hind

Programm kestab 5 kuud ja selle maksumus on 150€+km kuus, kokku 750€+km. PESA+ kaasrahastab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.