fbpx Miks õppida turundust? | Marketingi Instituut
26.05.15

Miks õppida turundust?

Turundus on amet, mida on vaja ka tulevikus ning head turundajad on ressurss, mida tikutulega taga otsitakse ning kus palgatase on korralik. 

Viimases Töötukassapoolt tehtud palgauuringus on toodud välja, et turundusjuhid saavad keskmiselt 1286€ ja turundusspetsialistid 1083€ kuupalka, uuringus osalenud sadade selle ametinimetusega töötajate hulgas oli ka neid, kelle tasu oli 2217€ ja 1767€.

Aga, tuleb ausalt tunnistada, et kui palk on korralik ning noorele nii vajadusel kodulaenu kui korralikku äraelamist võimaldav, siis selles ametis ainult raha pärast ei püsi. 

Turundus on kiiresti muutuv, huvitav, seotud pideva testimise, katsetamise ja oma tegevuse täiendamisega selle põhjal. "Me mõõdame kõike," ütles Statoili turundusjuht Diana Veigel Tallinn Marketing Week'il. Siia alla kuulub nii pakkumiste, kampaaniate, mängude, äppide, kodulehekülgede, pressiteadete ja kõige muu tulemuste ja mõju analüüs ning vastavalt sellelt õppimine. 

Turunduses oled sunnitud kaasas käima viimase tehnoloogiaga: kuidas töötab Google Watch ja kuidas seda turunduses kasutada? Kuidas kasutada turunduses uusimaid mängu ja muusikaplatvorme? 

Ja muidugi kõikide nende analüüside taustal kiire mõistmine, kuidas loominguliselt läheneda väljakutsetele: veenda uusi kliente toodet proovima, olla taas olemasolevate klientide järgmiseks valikuks ning üllatada uute põnevate lahendustega. 

Uskumatult põnev on erinevate viiside kasutamine klientide mõistmiseks. Alustades nii lihtsatest vaatlustest ja küsitlustest ja lõpetades seadmete kasutamisega, mis võimaldavad lugeda näoilme või ajuaktiivsuse järgi emotsioone.

Tekstid, pildid ja videod on turunduses põhilised tööriistad, nende kasutamine annab võimaluse enda oskusi arendada ja leida põnevaid, haaravaid lahendusi. Ja loomulikult kogu sotsiaalmeediasfäär, kus lugusid klientideni viia. 

Oma 100st esimeset päevast turundusjuhina räägib Paul Lilje Turundusraadios

UUS! Turundusprogramm algajatele - Praktiline turundus!

Tutvu ka Turunduse- ja müügiprogrammiga.

Kommenteeri meie Facebooki lehel