fbpx Erasmuse programmi vahetusettevõtja kogemuslugu Saksamaal | Marketingi Instituut
30.03.15

Erasmuse programmi vahetusettevõtja kogemuslugu Saksamaal

Gertu Kallas käis Eramus for Young Entrepreneur programmiga Saksamaal noores firmas, MyBus, mis pakub telemaatilisi lahendusi ühistranspordis (lühiliinidele, pikamaa liinidele ja piirkondlikele liinidele). MyBus kujutab endast mobiilset rakendust, mis aitab inimestel näha, kus buss parasjagu on, kui mitme minuti pärast jõuab peatusesse või kui bussist on maha jäädud, annab alternatiivvariandi, kuidas sihtkohta jõuda. Lisaks pakub see rakendus busside ekraanidel jooksvat infot vaatamisväärsuste kohta, jagab uudiseid, ilmateadet ja palju muud.

Gertu on disainivaldkonna tudeng, kes otsustas enne viimast ülikooliaastat ennast erialaselt täiendada ning välisriigis proovile panna. „Valisin programmi Erasmus noortele ettevõtjatele, et arendada endas ettevõtlikkust ning tulla välja oma harilikust mugavustsoonist. Otsustasin kogemusi omandama tulla loovuse- ja innovatsioonipealinna – Berliini,“ räägib ta.

Vastuvõtva ettevõtja leidmine oli Gertu jaoks üsna keeruline ning lõpliku partneri leidis ta alles Berliini tulles. „Valisin selle konkreetse ettevõtja, sest ta oli vastutulelik ning pakkus mulle huvitava väljakutse,“ räägib Gertu.

Gertu sõnul olid tal programmi jooksul küllaltki vabad käed, et läheneda ülesandele loovalt ning pakkuda välja oma nägemus. „Minu eesmärk oli pakkuda välja oma nägemus ettevõtte uuest visuaalsest identideedist. Viisin läbi CVI auditi ning konkurentsianalüüsi, et kaardistada peamised tegevusharu trendid,“ kirjeldab ta oma tööd.  Gertu räägib veel, et kohe alguses sai kokkulepitud, et ta pole vastuvõtva ettevõtja töötaja, vaid pigem partner. „Tegime üheskoos tööplaani, mida üldjoones järgisin, kuid esines ka kõrvalekaldeid, sest sain kaasa lüüa ühes uues projektis,“ kirjeldab ta pikemas perspektiivis oma tööd.

„Minu jaoks oli väga huvitav kohtuda ja suhelda uute inimestega. Kindlasti aitas see kaasa minu keelepraktikale ning uue kultuuri ja keskkonna tundma õppimisele. Peamine väärtus oli arusaamine, et välismaiste ettevõtetega koostöös pole midagi müstilist - nad on siiski tavalised inimesed. Kindlasti aitas kogemus suurendada enesekindlust ka tulevikus välismaiste partneritega suhelda ja nendega koostööd teha,“ leiab Gertu oma kogemuses palju positiivset.

Gertu räägib ka, et Berliin on väga kirju ja mitmekülgne Euroopa pealinn. „Kuigi olin alguses eelarvamustega, siis pean tõdema, et Berliin jättis minusse sügava jälje. Ma pole suur pidutseja ning uute tutvuste loomisel olen pigem mugav, kuid Berliinis on uute inimestega tutvumine ja üritustesse nö sattumine väga orgaaniline ja positiivselt möödapääsmatu,“ annab ta lootust teistelegi.

Nendele, kes alles mõtlevad programmis osalemise peale, soovitab Gertu eelkõige kannatlikkust, sihikindlust ning ettevõtlikust. Ja veel üks soovitus uutele ettevõtjatele – tuleb olla kohanemisvõimeline ja paindlik.

Gertu ja teda hostinud Malte leppisid kokku, et host võib ka tulevikus Gertu poole pöörduda, kui neil disainialast abi vaja on. „Ka nende jaoks oli see esmakordne Erasmuse kogemus, kuid kuna meie koostöö laabus iseenesest hästi, siis on pinnas soodne ka tulevasteks ühisprojektideks,“ on Gertu lootusrikas.

Vaata ka MyBus kodulehte.

Kui ka sina soovid ettevõtluskogemust omandada välismaal või soovid välisettevõtjat võõrustada Eestis, siis palun võta julgelt ühendust: Gerli Pommer gerli.pommer@mi.ee, 5629 1005. 

Kommenteeri meie Facebooki lehel