fbpx Eesti disainisaadikute ettevalmistusprogramm SILD | Marketingi Instituut

Eesti disainisaadikute ettevalmistusprogramm SILD

Sissejuhatus

Eesti disainisaadikute ehk agentide ettevalmistusprogrammi “SILD” eesmärgiks on suurendada Eesti disaini eksporti läbi välisturul tegutsevate disainisaadikute.

Koolitusprogrammi peamine eesmärk on anda tulevastele disainisaadikutele teadmised ja kogemused agendi tööst     

Programm koosneb järgmistest osadest:

1.     Koostöö PESA+ ekspordiprogrammis osalevate ettevõttega sh ühiselt koolitusprogrammi läbimine veebikeskkonnas pesa.looveesti.ee (moodulid „Vali õige turg“ ja „Tee nutikas plaan“) Iga programmis SILD osaleja on tugiisikuks ühele  PESA+ ekspordiprogrammis osalevale ettevõttele. Agent saab teada, mis on disainiettevõtte peamised probleemid, kus on kitsaskohad, mis on ettevõtete suurim vajadus.

 

2.     Agentidele suunatud koolitused – Loov Eesti veebikeskkonnas (moodulid “Litsenseerimine”, “Juriidika”) ja live koolitused:

15.03. 10.00-16.45 Marketingi Instituudis “Ettevalmistus müügikohtumisteks” koolitaja Argo Sildvee

19.04. “Bränding ja kommunikatsioon” Tallinnas (aeg ja koht täpsustuvad)

20.04. “Ettevalmistus läbirääkimisteks ja müügipraktikum” Marketingi Instituudis

Live koolitused streemitakse, et ka need kes sel kuupäeval kohal olla ei saa, saaksid osa.Streeminguks kasutame SILD programmi FB gruppi

NB! Koolitused on läbi keskkonna läbitavad ka hiljem.

 

3.     Praktika Soomes, agentuuride katusorganisatsiooni AGMA juures 2 päeva, teadmiste vahetus, koostöökontaktid sealsete agentidega (aeg täpsustamisel).

 

4.    29.-31.08 Disainimess Oslos 3 päeva – koostööharjutus etttevõtetega.

Siia kuulub ka ettevõttega ühine messiks ettevalmistus. Mess annab ettevõtetele kogemus, mida tähendab omada agenti, kes sinu toodete müügiga aktiivselt tegeleb. Samuti saavad agendid messikogemuse.

 

SILD annab teadmisi, loob läbi praktilise õppe ja tegevuste kogemusi, võimaldab uusi kontakte ja kasvatada koostöövõrgustikku teiste agentuuridega.

SILD koostöös PESA+ ekspordiprogammiga seob agendid disainiettevõtetega, kes on potentsiaalsed kliendid. Programmi vältel toimunud koostöö ei sea kohustusi tulevikus sama ettevõtet esindada.

Loov Eesti omalt poolt on valmis ka edaspidi agente ja alustavaid agentuure toetama lisakommunikatsiooni ja kontaktidega.  Vajadusel organiseerima seminare ja lisakoolitusi.

Loov Eesti toetab agentuuride võrgustiku loomist sealjuures katusorganisatsiooni, mis esindaks ja seisaks agentuuride tegevuse eet, tutvustaks agentide tegevust ettevõtete hulgas ja toetaks agentuuride arengut.

Koolituste toimumise ajad
Koolituste hind

Programmi maksumus on 1200,- EUR (koos käibemaksuga), lisanduvad reisikulud Soome ja Oslosse.

Programmis saavad osaleda vaid Eestis registreeritud juriidilised isikud.

 

Kandideerida saab SIIN