fbpx Videote tähtsusest online-keskkonnas | Marketingi Instituut
17.07
2018

Videote tähtsusest online-keskkonnas

„Soovime või mitte, aga inimesed on programmeeritud pöörama tähelepanu liikumisele. Videos on nii hääled kui teised inimesed, mis mõjutavad mitmeid meie meeli ning loovad emotsionaalse kogemuse,“ räägib Nora HuovilaVIDELOY (nutikas videolahendus e-kaubanduses) kaasasutaja.

 

Emotsionaalne kogemus on võtmesõna, sest vaadates videot, on võimalik saada emotsionaalne kogemus ilma ise mingit vaeva nägemata. Nora sõnab, et arvab just seda olevat põhjusteks, miks videod on niivõrd sõltuvust tekitavad. Videod on suurepärane võimalus ka enda eraldamiseks ja soovitud emotsioonide loomiseks.

 

Videod on pikalt uuritud ka reklaamijate poolt. Kui sa tahad inimest panna ostma, siis emotsioon on võti. On uuritud, kuidas inimesed otsuseid teevad ja tuleb välja, et just emotsioonid on need, millel otsused põhinevad. Füüsilise poes keskkonnas on emotsioonide tekitamine küllaltki kerge. Hea näitena toob Nora välja IKEA, kus on kliendil võimalik tooteid kogeda tõetruus keskkonnas, katsuda ja tunnetada. Nüüd kui ostmine liigub online’i vajame endiselt emotsionaalset tõuget, et ostuotsust teha. Online keskkonnas ei ole võimalik kliendil tooteid katsuda ja tajuda ning seda on vaja kompenseerida. Videode kasutamine on üks võimalustest.

 

Foto: Jakob Owens on Unsplash

 

Nora nõuanded videode kohta online-keskkonnas:

 

Taaskasuta juba toodetud sisu

Pea alati on olemas videod tootja poolt. Lisaks on olemas palju kasutajate loodud videoid (tootearvustused, outboxing-videod jne). Püüa leida juba olemasolevat materjali ning taaskasuta seda. Seda enam, et sellise sisu loojad ootavadki oma loodud sisu levikut.

20% toodetest saavad 80% liiklusest sinu lehel

Kui nüüd see 20% toodetest juba katta videotega, siis teeb see 80% liiklusest, mis on on juba suurepärane tulemus. Alusta kõige olulisematest ja populaarsematest toodetest ning võimaluse korral liigu sealt edasi.

 

Nora Huovila esines Tallinn Marketing Weekil seminaril Modern Retail.

Infopesa: 
Kommenteeri meie Facebooki lehel