fbpx Selgus Unistuste Tööandja 2019: ta ei konkureeri töötajate ligimeelitamisel ei suuremate puuviljavaagnate ega rahaliste toetustega | Marketingi Instituut
21.02
2019

Selgus Unistuste Tööandja 2019: ta ei konkureeri töötajate ligimeelitamisel ei suuremate puuviljavaagnate ega rahaliste toetustega

Juba kuuendat korda valitud Unistuste Tööandja tiitli pälvis täna Päästeamet, kelle puhul tõi žüriii esile erakordselt harmoonilist organisatsioonikultuuri, keskendumist ühele põhiväärtusele - missioonitundele - ning seda, et nii töötajad ise kui inimesed tänavalt said sellest organisatsioonikultuuri aluseks olevast väärtusest aru väga sarnaselt. 

Foto: Edmond Mäll

Erasektori parimana jäi teiseks digilahendusi loov agentuur ADM Interactive.

"Päästeamet erineb ehk veidi mitmetest teistest tublidest tööandjatest selle poolest, et nad ei konkureeri töötajate ligimeelitamisel ei suuremate puuviljavaagnate ega ka rahaliste toetustega, kuid samal ajal on tegu oma väärtusetes ja nende kommunikatsioonis väga ühtse ja keskendunud organisatsiooniga," rääkis konkursi ellukutsuja Anu-Mall Naarits Marketingi Instituudist.

"Päästeamet on oma värbamise ja töökultuuri rajanud vaid ühele väärtusele - missioonitundele - ja sellest saavad ühtemoodi aru kõik nii sees kui väljaspool organisatsiooni olijad. See tugev kuvand võimaldab neil värvata missioonitundega inimesi, hoida endast eemal muudel kaalutlustel töö otsijad ja läbi selle ühtsuse luua tõeliselt nauditava ja tulemusliku sisekliima. Nähes seda ühtsust ja tööfänluse kõrget taset, ei jää ka Päästeameti "klientidel" üle muud kui olla kindlad selle organisatsiooni pakutavate teenuste kõrges tasemes."

Parima erasektori ettevõttena Unistuste Tööandja 2019 konkursi finaali jõudnud 70 töötajaga ADM Interactive paistis silma, kuna on kiire kasvu tingimustes (üle 50% viimastel aastatel) suutnud peamiselt uusi inimesi värvata seniste töötajate soovituste baasil ning sealsed töötajad pulbitsevad silmnähtavalt rahulolust. ADMi personalipoliitika on üsna radikaalne, sest esikohale on organisatsioonis seatudki töötaja rahulolu, alles seejärel tulevad kliendid ja viimasena majandustuelmused. ADMis töötavad inimesed väärtustavad omakorda töökohal enim võimalust eneseteostuseks ja suurepärast tiimi.

Unistuste Tööandja 2019 konkursi käigus kiitsid töötajad ligi 200 Eesti organisatsiooni, kellest teise vooru jäi kandideerida 26. Finaali jõudsid veel SEB Pank, ADM Interactive, Pipedrive, PricewaterhouseCoopers.

Unistuste Tööandja 2019 žüriisse kuuluvad Lauri Tabur (Smartgrow tegevjuht ja "Unistuste Tööandja 2013" võitja), Anneli Ohvril (Teeme Ära SA juhatuse liige), Maarika Lember (HR konsultant, coach ja treener), Kerstin Jaani (PARE juhatuse liige) ja Renita Käsper (talentide värbamise tiimi juht, Babble)

Unistuste Tööandja tiitli on varsematel aastatel pävinud Sisekaitseakadeemia, LHV Pank AS, SA Teaduskeskus AHHAA, Ericsson Eesti AS, Pipedrive OÜ

Pikemalt on artikkel avaldatud Ärilehes

Konverentsi GALERII

Täname kõiki Unistuste Tööandja konkursil ja konverentsil osalejaid. Kohtumiseni järgmisel aastal!

Kommenteeri meie Facebooki lehel