fbpx Saksa turgu hakkavad vallutama 15 Eesti ettevõtet | Marketingi Instituut
15.01
2020

Saksa turgu hakkavad vallutama 15 Eesti ettevõtet


Fotod: Johan Hallimäe

Algas ekspordiprogrammi „Missioon Saksamaa“ kolmas tsükkel. Sel korral asuvad Saksa turgu vallutama 15 eksportivat ettevõtet. Osalejate hulgast leiab sellised nimed nagu HANZA Mechanics Tartu AS, NOTE Pärnu OÜ, Harju Elekter Elektrotehnika AS ja TNC-COMPONENTS OÜ.

Saksamaa kui Euroopa suurim majandus on eestlaste jaoks äärmiselt atraktiivne.  Samas tuleb arvestada, et Saksa turg on keeruline ja sisenemine sinna on väga pikaajaline protsess. Need on  põhjused, miks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab ettevõtteid sellise süsteemse programmiga.

Seekordne „Missioon Saksamaa“ on järjekorras juba kolmas. Ekspordiprogrammi pääsesid ettevõtted, kes läbisid edukalt eelhindamise, mis tähendab, et just neil 15 ettevõttel on Saksa konsultantide  hinnangul lootust saavutada edu.

Tänavu on programmis jõuliselt esindatud mööbli-, puidu- ja metallitööstus, samuti IT. Kokku osales eelhindamises 35 ettevõtet.

„Ekspordiprogrammi käigus läbivad ettevõtted koolitusi rahvusvaheliste koolitajate käe all ning kogenud konsultandid aitavad neil mõista, kuidas luua edukat strateegiat Saksa turu jaoks. Koolitustelt saavad ettevõtted teadmise, kuidas Saksa turul hakkama saada, missugused on eristumiskohad ja võimalikud väljakutsed. Aasta lõpuks ollakse valmis oma strateegiaid tutvustama ja elu viima,“ rääkis Marketingi Instituudi juht Anu-Mall Naarits.

„Missioon Saksamaa“ on üks osa EASi Saksa-suunalisest kasvuprogrammist, kus ettevõtteid toetatakse läbi erinevate meetmete. Tänavu on tegu väga kombineeritud lähenemisega. Oluline on märkida, et EAS pole selles projektis mitte ainult rahastaja, vaid ka väga aktiivne toetaja.

Naaritsa sõnul on sel aastal märgiline Tallinna ettevõtete vähesus: pigem on esindatud kogu ülejäänud Eesti. „Meil on ettevõtteid Pärnust, Tartust, Kohtla-Järvelt ja veel mitmetest teistest  kohtadest. Regionaalsus on sel aastal väga lai ja mõjus. Hea meel on tõdeda, et toetus jõuab just sinna, kus ettevõtetel endal on võib-olla raske välisturgudele jõuda.“

Aastal 2020 osalevad programmis NOTE Pärnu OÜ, Harju Elekter Elektrotehnika AS, HANZA Mechanics Tartu AS, Tarmeko LPD OÜ, Thermoarena OÜ, DIESELLAND OÜ, Concise Systems OÜ, AS Matek, ADM Interactive OÜ, FOB Solutions OÜ, TNC-COMPONENTS OÜ, Riverbank OÜ, Hansab Group OÜ, Printcenter Eesti AS ja Bellfire OÜ.

Marketigi Instituut teeb koostööd Saksa konsultatsioonifirmaga Steinbeis. Programmis osalevad konsultandid Wilfried Ludwigs, Patrick Brauckmann, Michael Sperber, Klaus Manzke, Wilfried Erb, Matti Kawecki ja Rolf Sost. Mitmed neist on „Missioon Saksamaa“ projektis konsulteerinud ka eelnenud aastatel. 

Kommenteeri meie Facebooki lehel