fbpx Raamatu Reede - Grace and the Wind | Marketingi Instituut
02.06
2015

Raamatu Reede - Grace and the Wind

Juunikuus soovitame pikki valgeid suveõhtuid veeta raamatuga Grace and the Wind, mille on kirjutanud Tallinn Marketing Weeki peaesineja Kristina Dryža.

Kristina on Austraaliast pärit futurist ja trendide ennustaja. Globaalsete tarbija trendide eksperdina on Kristina töö olla esirinnas nö tuleviku mõtlejana. Aga möödunud kümnendil on tema töös toimunud suur progress. Kristina sai aru, et kui tarbija trendidel võib olla üks objektiiv, mille järgi neid filtreerida ja jälgida potentsiaali tulevikus, siis nad on ka väga mööduvad ja subjektiivsed. Looduse tsüklid on aga hoopis püsivad.

Meie enda eludki on tsüklilised, mitte lineaarsed. Kristina lause raamatust: „We cannot break the rhythms of nature, only ourselves against them“, illustreerib miks on oluline tegutseda koos nende rütmidega. Ta on teinud oma karjääri õppides neid mustreid ja elanud Hawail selleks, et veel paremini looduse ringidest aru saada. Seal olles ta kirjutas ka selle raamatu.

Me sageli tunneme ennast eraldatud loodusest olles unustanud, et tegelikult oleme ka meie loodus – see, mida me hingame mõjutab maailma meie ümber. Me oleme osa suurest ökosüsteemist.

Grace arvab, et kõik tema elus on valesti. Tema ellu siseneb dramaatiliselt Tuul, kes sunnib Grace’i järgi mõtlema oma reaalsustajule. Vaatamata tema esialgsele vastumeelsusele areneb Grace’i ja Tuule vahel tugev suhe läbi mitmete erakordsete vestluste.

Tuul õpetab Grace’ile, kuidas tajuda elu läbi loodusrütmide elutarkuste – ööpäevatsüklid, tõusu-ja mõõna järjestus, aastaaega liikumine – nii et looduse intelligentsus muutub tema tarkuseks.

Oma teosega „Grace and the Wind“ pakub autor Kristina Dryža modernset allegoorilist novelli, mis räägib kuidas elu enda olemus väljendub ja on läbi elatud kui rütmiline energia muster.

Vaata lisa: http://www.graceandthewind.com/

Kuula lisaks ka Turundusraadio saadet kus oli külaliseks Kristina Dryža.

 

Infopesa: 
Kommenteeri meie Facebooki lehel