fbpx PESA ja PESA+ lõpetamine 2016 | Marketingi Instituut
27.06
2016

PESA ja PESA+ lõpetamine 2016

"Ebareaalselt praktiline," ütles Margit Kimmel meie loomemajanduse virtuaalse ekspordiinkubaatori pilootprojekti PESA+ programmi lõpetamisel. 

8 kuud intensiivset PESA õpet, mis sisaldas endas viite moodulit (ärimudel, toote ja teenuse arendus, turundus, juhtimine, finantsid), kodutöid, Skype kohtumisi, mentorlust ning koolitusi, on selleks korraks läbi saanud. Samamoodi lõppes pilootprojekt PESA+, mis kestis 5 kuud ja oli suunatud ekspordile, sisaldades nii ekspordi planeerimise, turgude kaardistamise kui ka müügi mooduleid. Lisaks toetasid osalejaid rahvusvahelised mentorid. 

PESA programmi lõpetasid edukalt Tripsteri, Dragonfly, Wile Farm, Irja salvid, Liivimaa lihaveis, Confront your fears, Azalea, Nüüd Ceramics, TUUB, Halukaarik, Sofable, R.I.Pet mälestuste puu, Sitik, Estential , Maakivi, Väiku rantšo, Ehemeri ning võrgustikud  – Ogarate talude võrgustik ja Postitee. PESA+ programmis viimistlesid vilunud mentori käe all oma ekspordiplaane ja -oskusi Sitik, Kyllike, Ampstükk, Kaun ja Grandecor.

Veebipõhise ekspordiprogrammi PESA+ uus kandideerimine sügiseks on juba avatud. Kandideerimise tähtaeg 20. september 2016! Vaata lisainfot ja tere tulemast osalema!

Programmi toetati Euroopa Regionaalfondi vahenditest. 

Vaata PESA ja PESA+ lõpuürituse galeriid (fotod: Jana Laigo): 

Infopesa: 
Kommenteeri meie Facebooki lehel