fbpx Loov Eesti+Maa kutsub tippkoolitajate abiga uusi ideid arendama | Marketingi Instituut
15.08
2016

Loov Eesti+Maa kutsub tippkoolitajate abiga uusi ideid arendama

Loov Eesti alustab septembris kohaliku ettevõtluse edendamisele suunatud programmiga Loov Eesti+Maa, mille eesmärk on pakkuda uusi ja innovatiivseid lahendusi, et aidata ettevõtetel oma tooteid arendada ja müüa ning ekspordikäivet kasvatada. Oodatud on nii loomeettevõtjad kui ka teiste valdkondade ettevõtjad, kes otsivad uusi ideid ja soovivad arendada oma tooteid.

Esimene täispikk ideede arendamise töötuba Innolab toimub teisipäeval, 6. septembril Paides, Nelja Kuninga hotellis, Pärnu tn 6 ning teine 12. septembril Türil, Türi Kultuurikeskuses, Hariduse1. Innolabides osalemine on TASUTA.

Uute ideede leidmise metoodikat tutvustab Indrek Maripuu Loovusaidast.

Innolabidesse ja ka kogu Loov Eesti+Maa programmi saab registreeruda SIIN.

Loov Eesti+Maa programmi esimeses etapis peetavates InnoLab-i töötubades kogutakse ideid, kuidas oma ettevõttele või tootele uut hingamist anda, teises on TeamLabi formaadis võimalik oma meeskondadesse lisajõudu leida ning kogenud mentorite käe all ideid edasi arendada. Kolmandas etapis saab liituda 8 kuud kestva veebipõhise arendusprogrammiga PESA, kus Eesti juhtivate koolitajate käe all saavad uued tooted ja teenused turuküpseks. Kui toode juba valmis ning plaan minna välisturule, siis saab liituda ekspordile suunatud programmiga PESA+, kus koolitusprogrammile on lisatud rahvusvaheline mentorprogramm. Kogu programmi ulatuses on oluline koostöö ning võrgustamine nii kohalike kui ka sihtriikide ettevõtetega. Müügioskuste viimistlemiseks osaletakse üheskoos messidel ja turgudel.

Kuigi programmi fookus on sel hooajal Ida-Virumaal ja Järvamaal, saavad sellega liituda ettevõtted kogu Eestist. Võimalus on läbida kogu programm algusest lõpuni või vastavalt ettevõtte vajadustele liituda just endale sobiva etapiga. Nii programmi uudised kui ka koolitused on kättesaadavad eesti ja vene keeles.

Sündmuste selle hooaja ajakava on järgmine:

6. septembril InnoLab Paides, Nelja Kuninga hotell, Pärnu tn 6
12. septembril InnoLab Türil, Türi Kultuurikeskus, Hariduse 1 
15. septembril InnoLab Mäetagusel, Mäetaguse mõisas
16. septembril InnoLab Jõhvis (vene keeles), Jõhvi Kontserdimajas
17. septembril InnoLab Narvas (vene keeles). Narva Kolledžis,
20. september PESA+ taotluste tähtaeg,
26. september PESA+ ekspordiprogramm alustab,
7.-9. oktoober TeamLab Narva Kolledžis,
22.-23. oktoober Teamlab Tallinnas,
25. oktoober PESA arendusprogrammi taotluste esitamise tähtaeg,
4. november  PESA programm alustab,
Veebruar 2017 alustab PESA+ teine vastuvõtt.

Programmi põhikoolitajad on Indrek Maripuu (Loovusait), Anu-Mall Naarits (Marketingi Instituut), Sixten Heidmets, Markko Karu, Maire Otsus ning Jaan Järv.

Möödunud hooajal tegutses programm Kagu-Eestis. Vaata lähemalt SIIT. PESA ja PESA+ programmis valminud toodetega saab tutvuda SIIN.

Loov Eesti+Maa programmi partnerid on MTÜ Loov Eesti, Marketingi Instituut, Loov Maa, Ida-Viru Loomemajanduskeskus, Järvamaa Arenduskeskus. Programmi kohta saab lisainfot www.looveesti.ee ja Facebookis https://www.facebook.com/looveesti/

 

Loov Eesti+Maa programmi toetavad EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja Swedbank. 

 

Lisainfo:

Yvelin Karu
Loov Eesti+Maa programmi juht
5109896
yvelin@looveesti.ee

 

     

Infopesa: 
Kommenteeri meie Facebooki lehel