fbpx Jätkub vastuvõtt üle-euroopalisse vahetusprogrammi ettevõtjate jaoks | Marketingi Instituut
29.05
2018

Jätkub vastuvõtt üle-euroopalisse vahetusprogrammi ettevõtjate jaoks

Oled mõelnud kuidas ettevõtjana laieneda Euroopasse? Sooviksid saada praktilist kogemust oma valdkonnas mõnes teises riigis?

„Erasmus noortele ettevõtjatele” aitab anda neile, kes soovivad saada Euroopas ettevõtjaks, Euroopas väikeettevõtte loomiseks ja/või edukaks juhtimiseks vajalikke oskusi. Uued ettevõtjad koguvad ja vahetavad teadmisi ning äriideid kogenud ettevõtjaga, keda nad külastavad ja kellega nad teevad koostööd 1–6 kuu vältel. Külastust rahastab osaliselt Euroopa Komisjon.

Kasu

Uus ettevõtja saab osaleda väikeses või keskmise suurusega ettevõttes mõnes teises välisriigis. See toetab uue ettevõtte edukat loomist või tugevdab uut ettevõtet. Kasu toob ka juurdepääs uutele turgudele, rahvusvaheline koostöö ja võimalikud koostööväljavaated välismaiste äripartneritega.

Täpsemad tingimused programmis osalemiseks leiad SIIT

 

Vastuvõttev ettevõtja saab uuelt ettevõtjalt uusi ideid oma ettevõtte arendamiseks. Uuel ettevõtjal võib olla erioskusi või -teadmisi valdkonnas, mida vastuvõttev ettevõtja ei tunne, ja see võib täiendada vastuvõtva ettevõtja oskusi ning teadmisi. Enamikule vastuvõtvaist ettevõtjatest meeldib see kogemus väga, nii et nad otsustavad võtta edaspidi vastu veel uusi ettevõtjaid.

Miks olla vastuvõttev ettevõtja? Täpsemad tingimused programmis osalemiseks leiad SIIT.

Vaata videot eelnevalt vahetusprogrammis osalenud ettevõtjate kogemuste kohta SIIT.

 

See on mõlema poole jaoks kasulik koostöö, mille raames saavad mõlemad leida Euroopas uusi turge või äripartnereid ning erinevaid ärivõimalusi.

Pikaajalises plaanis on koostöövõimalused ulatusliku võrgustiku raames ettevõtjatele kasulikud ja nad võivad otsustada jätkata koostööd pikaajaliste äripartneritena (nt ühisettevõtted, alltöövõtt, tööettevõtja ja tarnija suhe jne).
 

Kuhu minna saab?

Valikus on hulgaliselt riike, mille valik sõltub vahetusettevõtja enda huvidest.
Koostöövõimalusi pakuvad hetkel mitmed ettevõtjad Hispaanias ja Londonis erinevates valdkondades nagu farmaatsia, sotsiaalmajandus, vastutustundlik ettevõtlus, hotelli- ja turismimajandus, IT jpm. 

Kui sul tekkis huvi ja sooviksid ka ise programmis osaleda, siis täida taotlus SIIN 

Lisainfot programmi kohta loe Erasmus for Young Entrpreneurs ametlikult lehelt https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/ või küsi merit.parnpuu@mi.ee 

Kommenteeri meie Facebooki lehel