fbpx Hea idee saab alguse vajadusest | Marketingi Instituut
17.10
2016

Hea idee saab alguse vajadusest

Tallinna ettevõtluspäeval rääkis PESA vilistlane Lauri Läänelaid OÜst Todos, kuidas nende meeskonna idee PESAst tiivad sai.

Ühel õhtul helistas Laurile vend Siim, et kuna ta ei leia kuidagi endale sobivat lampi, mis valgustaks tööpinda ühtlaselt ja oleks reguleeritava valgustugevusega, siis on ainus võimalus see ise valmis teha. „Oled kambas?“ küsis vend. Lauri oli nõus. Oli viimane päev kandideerimaks Loov Eesti PESAsse.

Nii sai alguse reguleeritava puidust laualambi Dragonfly sünnilugu. Visandile lisaks leiti kiiresti ka sobivate kompetentsidega sõbrad, kes olid nõus kaasa lööma. 4-liikmelises meeskonnas said kokku kujundus, turundus, tehnika ja arendus. Siim pani kirja eesmärgid, mida PESA abil soovitakse saavutada ja algas intensiivne õppetöö.

„Huvitavate koolituste kõrval oli PESA tõukejõud. Iga nädal oodati meilt midagi, kui me seda ei teinud, tundsime end halvasti. PESA meenutas ka, miks ja milleks ma seda just nii teen? Läbi koolituste ja kokkupuute erinevate inimestega sunniti meid küsimusi küsima. See sundis jätma ebavajalikud asjad kõrvale ja viimistlema oma toodet,“ rääkis Lauri.

Tema sõnul oli väärtuslikuks kogemuseks ka see, et saadi aru: mina ise ei pruugi olla kõige targem, mõistlik on leida keegi, kes teemat süvitsi valdab. „Me ei saagi kõike osata ja ise teha. PESA pani meid õigeid inimesi otsima. Meil on küll erinevaid kompetentse, kuid alati leidub keegi, kes on meist targem ja vaja on nad üles leida,“ rääkis ta.

Teekond ideest prototüübini ei olnud väga sirgjooneline. „Tihti saab oma idee nii armsaks, et kriitika läheb kurtidele kõrvadele. Saime väga konstruktiivset kriitikat. Oleme pidanud tegema ka otsuseid ja mõtlema, mida inimesed ootavad,“ tutvustas Lauri toote valmimise protsessi.

PESA lõpus võttis meeskond alguses kokku pandud eesmärkide nimekirja ette ja vaatas, mis oli saavutatud. Programmi lõpuks oli prototüüp valmis ja vastused saadud enamikule küsimustele, tööd on veel vaja teha omahinnaga ja tootmisplaaniga. „Järgmisel aastal keskendume juba tootmisele ja müügi ettevalmistamisele,“ kinnitas Lauri.

PESA programmi uue hooaja avalduste vastuvõtt on alanud, kandideerimistähtaeg on 25. oktoober! Täida avaldus SIIN.

Täpsem info PESA programmi kohta SIIN.

Infopesa: 
Kommenteeri meie Facebooki lehel