fbpx Erasmuse programmi vahetusettevõtja edulugu Hispaanias | Marketingi Instituut
06.04
2015

Erasmuse programmi vahetusettevõtja edulugu Hispaanias

Karl-Rauno Miljand veetis oma vahetuse Hispaanias, tehnoloogia põhises väikeettevõttes. „Minu jaoks oli tegemist ühe vaheetapiga elus ja tundsin, et vajasin keskkonna vahetust,“ alustab Rauno oma loo rääkimisest. Tema sõnul avardas programmi raames teise kultuuriruumi minek nii mõttemaailma kui ka arusaamist ümbritsevast.

„Minu näite puhul oli kõige aktiivsemaks pooleks vastuvõtva ettevõtte vahendusorganisatsioon. Tegemist oli ühe start-up inkubaatoriga, kes tegid endast parima, et oma iduettevõtteid ühel või teisel moel toetada. Seega ka nemad otsisid andmebaasist üles mind ja pakkusid ühte konkreetset ettevõtet, kellele eeldatavasti oli minu profiiliga sünergia. Nende poolt tehtud kodutöö õigustas ennast,“ kiidab Rauno vastuvõtva ettevõtja vastutavat organisatsiooni.

Rauno sattus tehnoloogia põhisesse väikeettevõttesse, kus elektriinsenerid olid geniaalsete plaanidega ja prototüüpidega, kuid neil oli raskusi prototüüpide faasist edasi jõudmiseks. „Saabumise hetkeks olid nad juba neli innovatiivse lahenduse prototüübid n-ö riiulisse tootnud ja alustasid tööd uuega. Üheskoos lõime tehnilisele lahendusele ümber adekvaatse ärimudeli ja fokusseeritud turundusega suutsime edukalt targeteerida kaubanduskeskusi ja hotelle, kes nõustusid esimese tooteliini panustama ja reaalselt kasutama,“ kirjeldab Rauno oma tööprotsessi.

Kuna ta oli tööl aktiivses idufirmade kommuunis, siis avanes võimalus osaleda paljudel üritustel, konverentsidel, töötubadel jne. Rauno sõnul aitasid sealt saadud kontaktid paljuski lihtsamini ligi saada enda jaoks olulisele ja huvitavale infole, mis vahest ilma nendel üritustel aktiivselt osalemata oleks jäänud saamata. „Lisaks erialasele networkingule sai osaleda kohaliku linna ülikooli erasmuslaste tegevustes ja reisidel,“ räägib ta kohalikust eluolust.

Rauno paneb uutele ettevõtjatele südamele, et sarnaste vahetuste hindamiseks on oluline enne selgelt enda jaoks ära määratleda mida Sa täpselt programmist ootad ja loodad: „Iga inimese puhul on loodetav kasu erinev. Nii ka minu puhul, teadsin ette, et Hispaania ei saa olema sihtturg, kuid paljudel põhjustel – eelkõige isikliku arengu perspektiivist valisin selle riigi ja saavutasin need eesmärgid mis endale seadsin, seega olen rahul 2,5 kuu jooksul omandatu ja kogetuga ning saadud kontaktidega ning usun, et suuresti just tänu sellele kogemusele olen teinud paremini läbimõeldud ja kaalutletud otsuseid nii erialaselt kui ka isiklikus elus.“

Kuigi välismaal oldud aeg ei olnud pikk, kaks ja pool kuud, suhtleb Rauno jätkuvalt mõnede vastuvõtja ettevõtte töötajatega. „Eelkõige pühade ja tähtpäevade ajal, kuid mõne üksikuga ka jooksvalt,“ nendib ta. „Tegelikult oleme ühe inseneriga lõpusirgel tema Eestisse tööle tuleku protsessis, seega on lootust, et vahetusest võidavad rohkem kui ainult sellest osalejad,“ lõpetab Rauno oma eduloo väga optimistlikult. 

Otsime uusi ettevõtjaid „Erasmus For Young Entrepreneurs“ programmi!

Kommenteeri meie Facebooki lehel