fbpx Eksportija, ära maga maha! Saksa tippkonsultandid aitavad õigete müügikontaktideni | Marketingi Instituut
14.02
2018

Eksportija, ära maga maha! Saksa tippkonsultandid aitavad õigete müügikontaktideni

Igal aastal toimub Eestis mitmeid ekspordiseminare ja -koolitusi. Tavaliselt poolmuidu või päris tasuta. Esimene küsimus, mis enamusel Eesti ettevõtete  puhul kõlab, on õigustatult terav: „Kas te aitate mind ka reaalsete müügieduni viivate kontaktideni, või lihtsalt räägite teooriaid?“. Sel nädalal juba teistkordselt startiv „Missioon Saksamaa“  on üks esimesi selliseid programme, mille käigus ka müügiuksed eksportijatele avatakse, kinnitab programmi juht ja Marketingi Instituudi direktor Anu-Mall Naarits.
 

„Eelmisel aastal esimest korda läbiviidud EASi ekspordiprogramm „Missioon Saksamaa“ näitas selgelt, et kaasatud konsultandid Saksamaalt suutsid poole aastaga küllalt hästi õppida tundma programmis osalenud paarikümmet Eesti ettevõtet ja avada neile ka sobivad koostööuksed Euroopa suurimal turul,“ rääkis Naarits. „Kõik need ettevõtted, kel oli olemas tõsine huvi ja ka sobiv toode või teenus, jõudsid programmi käigus konkreetsete klientide või partneriteni.“ Ta nimetas Salvestit, FOB Solutioni, Harju Elekter Teletehnikat jt. „Selle koolituse võlu ettevõtjate jaoks on lihtne: selle asemel, et maksta 3000 eurot ühekordse messikülastuse eest, panustad sa selle raha pooleaastasesse programmi, kus saad lisaks mahukale koolitusele seitsmeks kuuks enda käsutusse Saksamaa tipp-konsultandid, kes sulle oma isiklikke tutvusi ja renomeed kasutades kohtumisi kokku lepivad, sinu eest kostavad ja sind kättpidi kaasa võtavad, “ selgitas Naarits. Tema sõnul maksab antud konsultantide tööpäev 1200-1500 eurot , programmis pühenduvad nad aga igale kogu programmi aja. „Ju on aru saadud, et kui muidu on Saksamaa turg väga kinnine ja hästi kaitstud, siis need konsultandid suudavad tutvuste kaudu ka Eesti ettevõtete suhtes esimese umbusu kustutada.“

 

Saksa konsultandid riskivad Eesti ettevõtteid soovitades isikliku renomeega

Anu-Mall Naaritsa sõnul on sakslased aidanud tänaseks edukate müügikontaktideni ligi paarikümmet ettevõtet. „Mitmed ütlesid pärast programmi, et see oli parim rahapaigutus nende eksporditöös,“ tõdeb ta. Teiste seas jõudsid reaalsete müügikontaktideni Salvest oma super-smuutidega ja IT-teenuseid pakkuv FOB Solutions. „Päris mitmed ettevõtted, kes olid alguses samuti pigem skeptilised, viidi kokku täpselt õigete partneritega, iga kohtumine oli hoolikalt ettevalmistatud ja andis kohese tagasiside: kas konkreetne toode sobib, või oleks seda vaja mingil viisil muuta, vms. Tagasiside anti üldjuhul Saksa firmade poolt tipptasemel ja see tegi nõu eriti väärtuslikuks. Näiteks Salvestil õnnestus just tänu konsultant Roland Lockile oma toodet tutvustama pääseda Saksamaa suurimate hulka kuuluvate üle 50 miljardi eurose käibega jaekettide REWE ja Edeka juhtkonnale,“ rääkis Naarits. „Konsultant Patrick Brauckmann aitas samaaegselt mitut Eesti ettevõtet. FOB Solutionile näiteks suutis ta enda isiklike tuttavate seast laua taha meelitada kolm suurt tegijat. Kusjuures ühega neist, pilvepõhise seadmepargi pakkujaga, sõlmis FOB viiekuise testprojekti kohe programmi lõpus.“

 

Kes on need konsultandid?

Sel nädalal juba teistkordselt startivasse „Missioon Saksamaa“ ekspordiprogrammi  kaasatakse 20-25 eksportööri, kel huvi Saksamaa turule läbi murda. Marketingi Instituut ja Saksamaa suurimaid ärikonsultatsiooni firmasid Steinbeis kaasavad nõustajateks viis oma ala tippu. Need on täpselt samad mehed, kes ka mullu eestlasi abistasid.

Wilfried Ludwigs on pikaajalise kogemusega ehitusvaldkonna konsultant ja koolitaja. Rolf Sost on enam kui 30aastase konsulteerimiskogemusega elektroonika valdkonna konsultant, omades elektroonika ja autotööstuse valdkonnas silmapaistvalt laia kontaktivõrgustikku. Patrick Brauckmann on IT valdkonna konsultant, kellel on ligi 10-aastane kogemus erinevate IT-ettevõtete müügi juhtimisest ja igapäevane tegevus seotud rahvusvaheliste ettevõtete online müügi edendamisega Saksamaal. Michael Sperber on mööblivaldkonna konsultant, kellel kogemus nii puidusektorist kui IKEAst. Ning Roland Lock, toiduvaldkonna konsultant, kes on turundanud nii piimatooteid, vett ja karastusjooke (sealhulgas Apollinaris, Schweppes, Liptonice) kui õlut. Ta on arendanud kohvikontseptsioone ja töötanud tihedalt koos erinevate Saksa turu jaekettidega (Edeka, Spar, Merkur, Billa).

 

Esimesest Missioon Saksmaast, sealsetest edulugudest ja Saksa konsultantide nõuannetest eestlastele saab ka lugeda ajakirja Director 2018 aasta jaanuarinumbrist.

 

Missioon Saksamaa programmis osaleda soovijad leiavad lisainfot siit 

 

Kommenteeri meie Facebooki lehel