fbpx Eesti toidu koolitusprogrammi Ekspordivägi avakonverents | Marketingi Instituut
16.06
2021

Eesti toidu koolitusprogrammi Ekspordivägi avakonverents

PRIA koos Maaeluministeeriumiga alustavad toidusektori ekspordi ja müügivõimekuse kasvatamise kolme-aastase koolitus- ja arenguprogrammiga, kuhu on oodatud nii põllumajandus- kui toidutootjad. 

     

Kutsume kõiki sektori ettevõtteid osalema Eesti toidusektori ekspordivõimekuse programmi Ekspordivägi rahvusvahelisel avakonverentsil 16. juunil 2021 algusega kell 10.30 Cinamon kinos kaubanduskeskuses T1. NB! Soovijatel võimalus osaleda ka Zoomi vahendusel. Konverentsi modereerib Anu-Mall Naarits Marketingi Instituudist. Registreerimine avatud 14. juunini.

Miks osaleda:

  • kuulame rahvusvahelist parimat kogemust toidu ekspordis Itaalia maailmakuulsa toidu näitel ja mõistame, mis neid edukaks on teinud;
  • arutleme, missugused võimalused on ringmajanduses toidusektorile ning kuidas seda Eestis ära kasutada;
  • uurime, missugustel turgudel ja sektorites saaks Eesti toitu kõige suurema lisandväärtusega müüa;
  • õpime süsteemselt eksportijate praktikast uutele turgudele sisenemisel ja arutleme, kuidas peale koroona-aega ekspordis #kooskaugemale liikuda;
  • saada kokku teiste ettevõtetega sektorist, et omavahel kogemusi vahetada.

Avakonverentsi päevakava

10.30-11.00 Kogunemine ja tervituskohv

11.00-11.15 Avasõnad ja koolitusprojekti lühitutvustus

11.15-11.30 Koos kaugele: Itaalia kogemus toidu ekspordist.

Esineja Martina Vazzoler (IT) on Itaalia Toidu Ekspordi kooli õppejõud ja digitaalsete turuplatside ekspert, kes on kaardistanud toidusektori võrgustikud üle maailma ja avaldanud raamatu “Selling Online with the Marketplace Maps”.

 

11.30-11.45 Arutelu ja koosmõtlemine. 

11.45-12.15 Ringmajandus toidusektoris: mida ootab Euroopa?

Esineja Frank Graage (GER) on konsultatisoonifirma Steinbeis teadmus- ja tehnoloogiasiirde juht Berliinis, kes koordineerib Põhjala ja Balti teadusprojekte loodusteaduste valdkonnas.

 

12.15-12.45 Mis turgudel teenida Eesti toiduga raha?  

Esineja Jean Sutton (UK) on rahvusvahelise turu-uuringute firma ActionLine juht. Ta on koolitanud eksportijaid üle maailma ning viimase 10 aasta jooksul ka Eestis. Ta teeb ülevaate turgudest, kus toidu lisandväärtus on suur ning trend kasvav.

 

12.45-13.15 Paneelarutelu: Eesti toidu väljakutsed rahvusvahelistel turgudel 

Paneeldiskussioonil jagavad ekspordikogemust Janek Kalbin (Chaga Health), Krista Kulderknup (Organic Estonia) ja Kristi Lehtis (Chocolala).

13.15-13.30 Arutelude kokkuvõte ja lõpusõnad

13.30-13.40 Tagasiside kogumine ja loosimine tagasiside täitjate vahel

13.40-14.00 Networking kohviga

Konverents on sünkroontõlkega.

Hind: konverents on osalejatele TASUTA. Igale saalis osalejale üllatuskingitus!

Registreeri siin!

* Korraldaja jätab endale õiguse teha vajadusel päevakavas muudatusi. Zoomis osalejatele saadame osalemiseks vajaliku lingi eelmisel päeval.

Teadmussiirde pikaajaline programm toidusektori müügivõime edenduse tegevusvaldkonnas viiakse ellu “Eesti maaelu arengukava 2014–2020” meetme „Teadmussiire ja teavitus“  tegevuse liigi „Pikaajalised programmid“ raames ning seda rahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD).

Meie koostööpartnerid:

                               

 

Kommenteeri meie Facebooki lehel